2014-11-11

11 listopada 1918 r. Polska po 123 latach odzyskała niepodległość. Upragniona wolność była owocem pracy kilku pokoleń polskich patriotów: tych wielkich, których czyny zapełniły stronice książek oraz tych, którzy choć anonimowi i często zapomniani wnieśli  wielki wkład w dzieło odbudowy państwa. Pamiętając o bohaterach naszej przeszłości, delegacja uczniów naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w poznańskiej farze, którą odprawił JE bp Grzegorz Balcerek. Po jej zakończeniu w radosnym pochodzie przemaszerowaliśmy na pl. Wolności, gdzie wysłuchaliśmy przemowy wojewody wielkopolskiego oraz apelu poległych.

msza św. przemarsz na pl. Wolności

W szkole formą uczczenia święta były narodowe kokardy noszone przez wszystkich uczniów oraz konkurs ze znajomości najnowszej historii Polski.

plakat kokardy narodowe