2021-10-12

12 października uczniowie klasy IIe i IIIpb wzięli udział w Festiwalu Dobrego Słowa...z poezją w roli głównej. Festiwal został organizowany po raz drugi przez fundację DOBROstan. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce bimbabusem do miejsc, w których na murach poznańskich kamienic umieszczone zostały murale z wierszami polskich poetów.

Bimbabusem wyruszyliśmy w świat poezji,  krążąc ulicami Poznania i mijając ulicę Szyperską, plac Kolegiacki, ulicę Sikorskiego, Stablewskiego, Wawrzyniaka, Kościelną. W trakcie przejazdu wysłuchaliśmy wierszy Zbigniewa Herberta, Stanisława Barańczaka, Wisławy Szymborskiej i Tadeusza Różewicza. Przestrzeń miasta nie musi być nudna, może być inspirująca. 

Uczniów XII LO zachęcamy, aby na korytarzach naszej odszukali szkoły kody QR, pod którymi kryją się liczne utwory liryczne i piosenki poetyckie oraz, aby przeczytali umieszczone na ścianach ulubione wiersze wybrane przez uczniów klasy IIe i IIIpb.

Patronat nad festiwalem sprawuje Dziekan Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu.

 Zapraszamy również na inne wydarzenia i warsztaty, szczególnie polecamy, aby Odkryć poetycką stronę Poznania podczas spotkania z poetką, prozaiczką i graficzką - panią Bianką Rolando. Wieczór poetycki odbędzie się 18 października, rozmowę poprowadzi prof. Wiesław Ratajczak (UAM).

Szczegóły na stronie fundacji: www.fundacjadobrostan.pl/festiwaldobrego