2021-10-14

14 października obchodziliśmy w naszej szkole dzień szczególny - Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji, zgodnie z tradycją, odbyła się szkolna akademia. W jej trakcie mogliśmy wysłuchać, między innymi, przemówień pani dyrektor Grażyny Koprowskiej, przewodniczącego rady rodziców – pana Macieja Szrajbera oraz Olgi Resztak - przewodniczącej SU.

Na uroczystości zostały także ogłoszone wyniki plebiscytu, w którym nauczyciele konkurowali w iście kosmicznych kategoriach. Pierwszą z nich była Gwiazda Polarna, czyli nauczyciel, który swoim blaskiem wskazuje drogę. Zawsze można też liczyć na jego wsparcie i wyrozumiałość. Zwyciężczynią w tej kategorii została pani prof.  Katarzyna Tamborska. Drugą kategorią była Supernova, czyli nauczycielska eksplozja energii, za którą czasami aż trudno nadążyć. I tu, raczej bez większego zaskoczenia, pierwsze miejsce zdobyła pani prof. Dorota Góral. Czarna dziura - nauczyciel, którego lekcje są tak ciekawe, że pochłaniają bez reszty - właśnie tak brzmiał tytuł trzeciej kategorii. Spektakularną wygraną na tym polu może poszczycić się pani prof. Irena Jaszkowska. Ostatnia kategorią był Peregrynator Tarantogi, czyli nowoczesny nauczyciel, którego lekcje są prowadzone w nowatorski i niekonwencjonalny sposób. Pod tym względem bezkonkurencyjny okazał się pan prof. Tomasz Juszkiewicz. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Ważnym elementem uroczystości było też przedstawienie. Tegoroczny spektakl – Ad astra został zainspirowany słuchowiskiem Stanisława Lema pt. Wyprawa profesora Tarantogi. Przygotowali go utalentowani uczniowie klasy 3GB pod czujnym okiem pani prof. Doroty Góral. Zabrali nas oni w niesamowitą, pełną przygód, kosmiczną podróż. A było to tylko kilka scen spektaklu dyplomowego, którego premiera, w pełnej krasie, odbędzie się w niedalekiej gwiezdnej przyszłości.  Wśród gwiazd na scenie zajaśniała także Julia Panek z klasy 2B, której występ wokalny zakończył tegoroczną akademię.

Bożena Stolarz (3GB)