2014-02-17

17.02.2014 miała miejsce uroczysta inauguracja trzyletniego projektu, w którym będą uczestniczyć trzy szkoły brazylijskie z regionu Santa Catarina i trzy polskie, w tym  XII Liceum Ogólnokształcące im M. Skłodowskiej-Curie. Trzyletni projekt edukacyjny rozpoczęliśmy wideokonferencją. Dyrekcja oraz nauczyciele XII LO wzięli udział w pierwszych rozmowach z przedstawicielami strony brazylijskiej. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie on-line, które odbędzie się już niebawem z udziałem naszych uczniów. Koordynatorem projektu w XII Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu jest p. Joanna Kaczycka.

sposoby komunikacji strona polska strona brazylijska

Na zdjęciu przedstawiającym brazylijskich uczestników pierwszej wideokonferencji widoczni sa m.in. dyrektor tamtejszej szkoły - Rosangela Hansen Kreutzfeldt (czwarta od lewej), pani Ana Maria Badura – koordynator projektu (piąta od lewej) oraz Konsul Generalny RP  - pan Marek Makowski (pierwszy od prawej).

Escola de Educação Básica Professor José Duarte Magalhães to szkoła działająca w Jaraguá do Sul, w stanie Santa Catarina. Na dobry początek współpracy szkoła w Jaraguá do Sul przesłała nam kilka swoich zdjęć:

młodzież ze szkoły w Jaragua do Sul

Więcej informacji o projekcie polsko - brazylijskim: tutaj.

Blog dotyczący projektu: projektbrazylia.blogspot.com. Kieruje do niego także zakładka z prawej strony.