2014-10-14

Jako pierwszak z pierwszej b musiałam – tak jak cała moja klasa – uczestniczyć w uroczystych obchodach kolejnej rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej.  Musicie iść wszyscy – mówiła wychowawczyni – bo za rok wy będziecie organizatorami. Jak trzeba, to trzeba – powtarzaliśmy bez przekonania…

W poniedziałek 13 października po lekcjach zostaliśmy wszyscy, ja również. Najpierw – część oficjalna: były podziękowania, życzenia i kwiaty, słowem wszystko to, co być powinno w trakcie takiej uroczystości.

Potem klasa II b wystąpiła z częścią artystyczną. To był spektakl Dla naszych nauczycieli…, w trakcie którego aktorzy recytowali wiersze i wierszyki, śpiewali piosenki oraz składali życzenia swoim matematykom, anglistom, informatykom, historykom, polonistom, germanistom… słowem wszystkim, dzięki którym Dwunastka jest Dwunastką. Pod koniec przedstawienia drugoklasiści wręczyli każdemu profesorowi zabawną laurkę przypominającą życzenia wręczane przez przedszkolaka „swojej pani”. Żartobliwe zakończenie przyjęto z uśmiechem, a aktorzy otrzymali gromkie brawa.

Mam wrażenie, że wszyscy się dobrze bawili - i widzowie, i aktorzy. A mnie, tak jak we wrześniu po rajdzie pierwszoklasisty,  przez głowę przemknęła myśl, że za rok to moja klasa będzie organizować taką uroczystość, bo wtedy to my będziemy II b. Zapowiada się fajna zabawa.

Lidia Świnoga, I B

Życzenia Spektakl na Dzień Nauczyciela