2014-09-01

1 września 2014 r. odbyło się w XII LO uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Szczególnie ciepło powitaliśmy uczniów klas pierwszych. Po ślubowaniu stali się pełnoprawnymi członkami społeczności Dwunastki. Oto skierowane do nich słowa p. Dyrektor:

Drodzy pierwszoklasiści! Otwieramy dziś przed wami nie tylko drzwi szkoły, ale przede wszystkim nasze umysły i serca. Od dzisiaj szkoła ta jest również Waszą szkołą. Wpisując siebie w jej tradycję, uczyńcie naszą szkolę jeszcze piękniejszą - przez wysiłek pracy i mądre wykorzystanie czasu.

Nowy etap edukacji to nowa szansa na sukces, na realizację planów i zamierzeń. Z pewnością się uda, bo przecież:

po pierwsze: dysponujecie potencjałem uzdolnień i talentów. Czas liceum to dobry okres, by je odkrywać i rozwijać,
po drugie – dysponujecie potencjałem, jakim jest młodość, jesteście pomysłowi, pełni zapału, gotowi zmieniać świat,
po trzecie – macie wokół siebie ludzi, którzy zawsze gotowi są wesprzeć Was w procesie edukacji. To nie tylko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, ale i Wasi przyjaciele, koledzy ze szkolnych ławek. Skorzystajcie z ich pomocy, szczególnie w chwilach zwątpienia we własne możliwości,
wreszcie – skarbem jest to miejsce, nasza Dwunastka. Szkoła z ponad czterdziestoletnią tradycją. Historie absolwentów pokazują, jak ważne jest, by tutaj – w budynku XII LO – odkryć siebie i inwestować w wiedzę.

ślubowanie uczestnicy uroczystości przemówienie

W przemówieniu p. Dyrektor znalazło się też przesłanie adresowane do wszystkich:

Odsłaniamy nową, niezapisaną jeszcze kartę historii tego miejsca. Zapiszmy ją mądrze i odpowiedzialnie, nie tracąc poczucia sensu bycia tutaj razem. Być razem – to znaczy wiedzieć, kim jesteśmy, skąd pochodzimy, jakie wartości nas łączą, jakiego dziedzictwa jesteśmy spadkobiercami, do czego zmierzamy i jaki przyświeca nam cel.