2020-01-20

Zakończeniem obchodów dnia wolontariatu w naszej szkoły było spotkanie z p. Maciejem Rychterem, który na co dzień pracuje w jednej z wielkopolskich firm jako "pośrednik dobra". Jest to stosunkowo nowa funkcja, która łączy w sobie pasję bycia wolontariuszem z możliwością pomocy najbardziej potrzebującym. Spotykając się z niektórymi klasami, opowiedział o pracy, którą wykonuje, i zachęcił do samodzielnego poszukiwania miejsc, w których będą mogli pomóc.

Ważnym akcentem była także relacja z wolontariatu misyjnego, na który zaproszony gość pojechał jako student. Opowiadał nie tylko o zaletach takiej działalności, ale także o trudnościach, z jakimi musiał sobie radzić każdego dnia.

Spotkanie z "pośrednikiem dobra" pokazało, że każdy z nas może zmieniać świat na lepsze.