2019-12-06

Tradycyjne obchody Dnia Patronki Szkoły koncentrowały się na oficjalnym przyjęciu uczniów klas pierwszych do szkolnej społeczności. 6 grudnia 2019 roku ich uroczystej przysiędze na sztandar XII LO towarzyszył spektakl pt. Trochę niepoprawne sceny z życia Marii, w którym zaprezentowali się uczniowie kl. 2B. Swoją erudycją mogli pochwalić się uczestnicy konkursu 1 z 12. Zmagania te zakończyły się zwycięstwem Mateusza Ciesielskiego z kl. 1GA.

Jak co roku spotkanie było także okazją do wręczenia nagrody w Szkolnym Konkursie Literackim. W jego VI edycji za najlepsze opowiadanie wyróżniono Barbarę Derewecką z 1GA.

Wybrane klasy drugie i trzecie uczestniczyły tego dnia w wykładzie na temat biografii i naukowej działalności Marii Skłodowskiej-Curie. Podsumowaniem naszego święta było natomiast zakończenie sportowych zmagań w Szkolnym Turnieju Siatkówki. W finale triumfowała klasa 2F, za którą na podium stanęły 3A (na 2. miejscu) i 1 GD (3. miejsce).