2019-11-18

W październiku i listopadzie br. odbyła się kolejna edycja projektu: Tydzień SSC/BPO, który jest organizowany przez Biuro Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania oraz poznańskie centra usług wspólnych i adresowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Projekt składa się z dwóch części: w pierwszej przedstawiciele firm przeprowadzają warsztaty w szkołach, w trakcie których uczniowie dowiadują się m.in. czym jest sektor nowoczesnych usług wspólnych oraz jakie kompetencje trzeba posiadać, by w nim pracować, w drugiej uczniowie odwiedzają firmy, by przekonać się jak wygląda praca w centrach usług wspólnych.

W tegorocznej edycji partnerami XII LO w Poznaniu były następujące firmy:

Franklin Templeton Investments Poland Sp. z o.o, Przemysłowa 3, Poznań

Jeronimo Martins Polska SA, Plac Wiosny Ludów 2,  Poznań

Osram - global shared services, Marcelińska 90, 60-324 Poznań.

W projekcie uczestniczyły klasy: 1a, 1b, 1c po gimnazjum.

Opiekę nad uczniami w czasie projektu sprawowali: R. Gmerek i T. Juszkiewicz.

Dziękujemy przedstawicielom wszystkich firm, biorących udział w projekcie, zarówno za przygotowanie bardzo ciekawych zajęć edukacyjnych jak również za umożliwienie zwiedzania uczniom naszej szkoły Państwa przedsiębiorstw.