2019-10-19

W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła uczestniczy w projekcie Młodzi w Akcji w ramach przedmiotu edukacji filmowej. To ogólnopolski program, którego celem jest inspirowanie młodzieży do podejmowania nieszablonowych działań na rzecz swojej okolicy i jej mieszkańców. Stwarza on także okazję do nauki porozumiewania się językiem sztuki filmowej.

Uczennice i uczniowie naszej szkoły do realizacji projektu wybrali temat: Reportaż po sąsiedzku - na tropie ciekawych lokalnych historii. Zastanowimy się, kim są nasi sąsiedzi. Może posiadają pasje, o których warto opowiedzieć?

Projekt Młodzi w Akcji jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności w ramach programu Szkoła Ucząca się.