2019-09-16

Ósma edycja Narodowego Czytania organizowana 7 września 2019 r. pod patronatem Pary Prezydenckiej zgromadziła w wielu miejscach w całym kraju miłośników literatury polskiej, tym razem chętnych do wysłuchania ośmiu nowel. Po raz drugi z rzędu za przygotowanie jednego z takich spotkań w naszym mieście odpowiadała grupa uczniów Dwunastki pod opieką p. Doroty Góral i p. Agaty Niedbalskiej. We współpracy z Biblioteką Kórnicką PAN, Zespołem Szkół Mechanicznych w Poznaniu i Stowarzyszeniem Teatralnym Legion organizatorzy zadbali o to, by przed zgromadzoną w Pałacu Działyńskich publicznością wybrzmiały najciekawsze fragmenty dzieł polskiej nowelistyki. Wśród zaproszonych do czytania gości byli: wielkopolska kurator oświaty – p. Elżbieta Leszczyńska, dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty – p. Małgorzata Wilczyńska-Grześ, a z ramienia Biblioteki Kórnickiej PAN - p. Małgorzata Potocka. Gościom towarzyszyli  uczniowie ZSM w Poznaniu i członkowie Stowarzyszenia Teatralnego Legion. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Sternalska, Laura Mucha, Natalia Kamińska, Jan Marciniak oraz Kacper Kujawa. O oprawę muzyczną zadbali Julia Schmidt-Przeździecka i p. Adam Dziatkiewicz. Całą uroczystość poprowadziła Julia Sobczyk.