2019-06-13

7 czerwca br. przybyli do nas w odwiedziny uczniowie z zaprzyjaźnionej francuskiej szkoły w Fougeres. Wspólnie spędzony czas pozwolił lepiej się poznać i pokazać gościom naszą szkołę. Zwieńczeniem wizyty był koncert przygotowany przez Szkolne Koło Muzyczne XII LO i nasz zespół BASE. Zaprezentowano 8 utworów, większość w języku angielskim. Dzięki różnorodności repertuaru każdy znalazł coś dla siebie: od wzruszających piosenek, takich jak „Titanium” w wykonaniu solistki Zuzanny Mańkowskiej, po energetyczną „Nienormalność” autorstwa Mikołaja Babiaka. Nie mogło się obyć bez muzyki francuskiej. Koncert zakończyło wspólne śpiewanie słynnej piosenki "Les Champs-Elysées" przy akompaniamencie gitary. Za przygotowanie występu dziękujemy naszym szkolnym muzykom: Kamilowi, Kindze, Zuzannie, Kamilowi, Mikołajowi i Tomkowi oraz opiekunowi koła muzycznego - panu Adamowi Dziatkiewiczowi.