2018-10-15

14 października odbył się 19. PKO Poznań Maraton. Był on związany z obchodami 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Uczestniczyli w nim także nasi uczniowie. Szczególne gratulacje oraz słowa uznania należą się Dominice Rybickiej z klasy 3A, która zrealizowała swoje marzenie i po raz pierwszy przebiegła maraton, a tym samym uczciła tak ważne historyczne wydarzenie.

Podziękowania oraz wyrazy szacunku dla grupy uczniów, którzy pomimo ogromu codziennych obowiązków znaleźli czas, aby dołączyć do grona 900 wolontariuszy. Pomagali oni przy pakowaniu pakietów startowych, pracowali przy punktach żywieniowych, punktach z wodą i w strefie finishera. Motywowali również uczestników do biegu tak mocno, że w poniedziałek w szkole mogło im zabraknąć głosu.

Jeszce raz dziękujemy i gratulujemy.