2018-10-12

W tym roku o obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole zadbała klasa 2B pod artystyczną opieką pani prof. Doroty Góral. Autorskie przedstawienie, w którym nie zabrakło humorystycznego spojrzenia na nauczycieli i uczniów ani popisów improwizowanej gry aktorskiej, poprzedziła swoim przemówieniem pani dyrektor Grażyna Koprowska.

Do życzeń dla całej szkolnej społeczności dołączyli się w swoich wystąpieniach przewodnicząca Rady Rodziców – pani Agnieszka Narożna oraz stojący na czele Samorządu Uczniowskiego Krzysztof Neldner, który ogłosił także wyniki tegorocznego plebiscytu na Nauczyciela Roku. Tym razem przeprowadzono go w trzech kategoriach. Za uosobienie siły spokoju uznano pana prof. Romana Gmerka. Panią prof. Irenę Jaszkowską doceniono za serce na dłoni, a w kategorii „nauczyciel pozytywnie zakręcony” wyróżniono pana prof. Przemysława Głowacza. Spotkanie uprzyjemnił występ szkolnego zespołu muzycznego.