2018-11-25

W organizowanym w tym roku konkursie z Endomondo wzięło udział blisko 30 osób z naszej szkoły. Każdego dnia w okresie od 10 października do 11 listopada uprawiały one różnorodne aktywności ruchowe i z użyciem darmowej aplikacji rejestrowały liczbę pokonanych kilometrów. Akcja promująca aktywność ruchową, prowadzenie działań na rzecz ludzi potrzebujących oraz wykorzystywanie narzędzi TIK do planowania i monitorowania aktywności ruchowych została uroczyście podsumowana 6 grudnia podczas gali wręczenia nagród. Wszystkim uczestnikom udało się pokonać razem 3638,91 km (średnio 110,27 km dziennie), a tym samym zebrać w akcji „Pomoc mierzona kilometrami” organizowanej przez T-mobile i Endomondo dla podopiecznych Fundacji TVN -  3638,91 zł.

W naszej szkolnej rywalizacji wyłoniono i nagrodzono trzy najlepsze uczestniczki:

I miejsce - Oliwia Wawrzyniak  z klasy 1C (305,6 km, co daje średnią 9,26 km dziennie)

II miejsce -  Weronika Kotecka z klasy 2E (264 km, średnio 8 km dziennie)

III miejsce  - Julia Konowałów z klasy 3A (221.55 km, co daje 6,71 km dziennie)

Zwyciężczyni konkursu – Oliwia zdradziła tajemnicę swojego sukcesu:

«Od ponad 4 lat trenuję w klubie OŚ AZS Poznań. Specjalizuję się w biegach długodystansowych na 1500 m i 3000 m. W roku 2018 zdobyłam V miejsce w Przełajowych Mistrzostwach Polski w Żaganiu w biegu na 3000 m, IV miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieżowej w biegu na dystansie 3000 m. Jestem również Mistrzynią Wielkopolski na dystansie 1500 i 3000 m. W tym roku biorę udział w cyklu biegów City Trial, które odbywają się nad Rusałką. Zajmuję II miejsce open wśród kobiet na dystansie 5 km.

Sport nauczył mnie, że ceną sukcesu jest determinacja, ciężka praca i poświęcenie, aby niezależnie  od tego, czy wygrywamy, czy przegrywamy, ZAWSZE DAWAĆ Z  SIEBIE WSZYSTKO».

Oliwia w ostatnich dniach otrzymała Nagrodę Miasta Poznania za szczególne osiągnięcia sportowe - jednorazowe stypendium oraz dyplom gratulacyjny od przedstawiciela Rady Miasta Poznania.

Serdecznie gratulujemy!