2018-10-08

Uczniowie naszego liceum wzięli udział w III edycji projektu BohaterON – włącz historię, który ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt, jak czytamy na stronie, „ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Ma ona  również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm.” Uczniowie klas 1B i 1C na lekcjach religii poznawali wartość patriotyzmu. Zwieńczeniem tych zajęć był udział w akcji BohaterON 2018 i wysłanie kartek do Powstańców.