2018-11-05

W tym roku szkolnym nasze liceum bierze udział w kampanii społecznej "Drugie życie. Transplantacja - masz dar uzdrawiania." Uczniowie klasy 1D wraz z koordynatorem akcji uczestniczyli z tej okazji w konferencji inauguracyjnej, która odbyła się 26 października 2018. To symboliczna data - wówczas obchodzimy Światowy Dzień Donacji i Transplantacji. Przed konferencją odbyła się gra miejska, w czasie której uczniowie wcielili się w rolę pogromców mitów o transplantacji. Pogoda i humory dopisywały, więc z dużym zaangażowaniem szukano miejsc, w których czekali specjaliści mogący poszerzyć naszą wiedzę o medycznych, prawnych oraz etycznych aspektach donacji i transplantacji narządów od osób żywych i zmarłych. Przeszkoleni w ten sposób uczniowie zajmą się kampanią na terenie szkoły.