2018-11-23

We wtorek 20 listopada br. klasy 1C i 2C brały udział w ciekawych zajęciach przeprowadzonych w ramach 6. edycji Tygodnia Konstytucyjnego, którego organizatorem i koordynatorem jest Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy. Nasza szkoła gościła panią adwokat dr Katarzynę Golusińską oraz pana sędziego Krzysztofa Józefowicza. Dzięki zaangażowaniu prelegentów nasi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat Konstytucji RP. Dowiedzieli się, jakie znaczenie ma ona w życiu każdego obywatela oraz jak ważna jest dla ich pokolenia. Sami aktywnie uczestniczyli w zajęciach, przywołując znane im przykłady z życia publicznego. Poruszono także temat dotyczący członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Dodatkowo uczniowie klas prawniczych zostali zapoznani ze specyfiką zawodu sędziego oraz adwokata. Spotkanie z prawnikami było nie tylko interesujące, ale i bardzo kształcące.