2017-12-16

Obywatele i obywatelki!

To już drugi raz, kiedy entuzjaści wszelkiej formy rozrywki planszowej postanowili zawładnąć naszą społecznością szkolną. 14 grudnia 2017 roku, zgromadzeni w sali teatralnej, podjęli walkę z niekończącymi się kolejkami do sklepów, których w okresie przedświątecznym jest co nie miara. To już drugi raz uczniowie XII Liceum, postanowili ujarzmić Kolejkę PRL. Uczniowie, budując nasze wspólne dobro, dzielnie walczyli, próbując przepychać się, świadczyć sobie uprzejmości, aby wreszcie kupić najbardziej niezbędne towary z długich list zakupów, czasami w ogóle im niepotrzebne. Najlepsze w tych trudnych zadaniach okazały się uczennice kl. 3A Emilia Radziejewska i Michalina Demska, które otrzymały odpowiedni przydział w formie nagrody – grę Timeline, która pozwoli im lepiej rozwijać ruch rozrywkowo – planszowy wśród kolegów i koleżanek.

Za rok kolejne zmagania w przepychankach kolejkowych. Ks. A. Muńko