2017-12-13

13 grudnia w naszej szkole odbył się Dzień wolontariatu. W godzinach przedpołudniowych zaprezentowały się podczas spotkań z uczniami różnego rodzaju organizacje charytatywne. Były to między innymi: Pracownia wolontariatu, Wolontariat misyjny, Adopcja na odległość, a także uczennica prezentująca dogoterapię.

Po południu odbył się koncert charytatywny Dwunastka gra dla Michasi. Uczniowie naszej szkoły wykonali przygotowane utwory muzyczne. Podczas koncertu otwarta była kawiarenka, szkolna służba medyczna przeprowadziła krótkie szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, była okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć i malowania twarzy. Bilet wstępu kosztował 3 zł.  Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na rehabilitację Michaliny, która urodziła się z rzadkim zespołem regresji kaudalnej. Potrzeba ogromnego wkładu finansowego i wychowawczego, ażeby pomóc i choć trochę polepszyć jakość życia chorego dziecka. Szczegółowe informacje o dziewczynce na poznańskiej stronie Caritasu.

Za dar serca dziękujemy.