2014-10-28

1.10.2014 roku młodzież z naszego liceum wzięła udział w licealiadzie lekkoatletycznej na stadionie Olimpii w Poznaniu.  Oto relacja p. Anny Gajewskiej:

Pogoda doprawdy nie sprzyjała zawodom – nieustająca mżawka i zimno utrudniały znacząco rozgrzewkę i sam udział w konkurencjach. Uczestnicy potrzebowali więc zarówno hartu ducha, jak i ciała, a sportowa walka wymagała zwielokrotnionego wysiłku. W zawodach brali udział obok amatorów,  a nimi są uczniowie naszej szkoły, również osoby trenujące poszczególne konkurencje lekkoatletyczne, tak więc kryteria osiąganych rezultatów muszą być inne, aniżeli tylko pozycja w ostatecznej klasyfikacji. Przede wszystkim uczniowie doświadczali sytuacji, w których piękno sportu oznacza zmierzenie się ze swoimi możliwościami i ograniczeniami, satysfakcję z pokonywania czasu i przestrzeni oraz odwagę bycia kolejnym, nie zaś koniecznie najlepszym zawodnikiem w danej konkurencji.  Talent nie musi błyszczeć medalami:) - jego niezaprzeczalny blask stanowią cechy charakteru i wysiłek wkładany w to, co robimy z wewnętrznej potrzeby.

Choć minęło już trochę czasu od daty zawodów, zamieszczamy zdjęcia, które w pełni oddają wysiłek zawodników. To prawdziwie „sportowe" zdjęcia zrobione przez naszego fotografa – Marcina Przybyszewskiego z klasy 1 C, który był najbardziej wytrwałym uczestnikiem zawodów i do końca dzielnie towarzyszył koleżankom i kolegom podczas ich sportowej walki. Podziękowanie dla Marcina za zaangażowanie, profesjonalizm oraz absolutnie ochotniczy udział. Wszystkim zawodnikom zaś należą się słowa uznania za cechy charakteru niezbędne do twórczego kształtowania swojej rzeczywistości. To wspaniale, że Wam się chce, gdy wokół tyle jest marazmu i malkontenctwa :)