2017-06-02

Dnia 31 maja 2017 roku odbyło się szkolne święto przedmiotów ścisłych – informatyki, fizyki i matematyki, zwane od wielu edycji InFizManią. W konkury stanęły, podzielone na zespoły, klasy: 1a, 1d, 1e i 1f oraz 2a i 2d. Nad przebiegiem zawodów czuwali uczniowie klasy 2e, pod opieką nauczycieli: M. Jankowskiej, B. Olsztyn, P. Głowacza, R. Ławniczaka i T. Szymczaka.

W ramach tego wyjątkowego wydarzenia uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w zawodach w kilku konkurencjach.

Z matematyki młodzież stanęła w szranki w następujących dyscyplinach: sudoku, domino matematyczne, gry planszowe i logiczne oraz zagadki matematyczne. W sudoku najlepsza była klasa 1e, w domino matematycznym – klasa 1f, w grach planszowych – 2d, a w zagadkach – klasa 1d. Gry planszowe dostarczały wiele emocji podczas rywalizacji klas. Ponadto została przedstawiona prezentacja o mandalach, po której przedstawiciele klas mogli wykonać własne mandale. Prace zostały zaprezentowane całej szkole. Z fizyki uczniowie powalczyli rozwiązując quiz jednokrotnego wyboru. Quiz najlepiej rozwiązała klasa 2d. Ponadto przedstawionych zostało szereg ciekawych doświadczeń fizycznych.Z informatyki zespoły klasowe wzięły udział w kilku konkurencjach, m. in. w pisaniu na klawiaturze na czas. Tu również triumfowała klasa 2d.

Zwycięzcą okazała się klasa 2 d. Serdecznie gratulujemy!!!

Dziękujemy organizatorom – klasie 2e i wszystkim nauczycielom, którzy pomogli w przeprowadzeniu tej imprezy.