2017-06-01

Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Ma ono zadanie propagować idee braterstwa i zrozumienia pomiędzy dziećmi oraz promować działania na rzecz ich pomyślnego rozwoju. Można go obchodzić na wiele sposobów.

Dnia 1 czerwca, do południa, grupa 9 osób wraz z p.psycholog zabrała Plastusiowe Maluchy do krainy bajek. Było głośno, radośnie. Były papierowe miecze i korony. Były refleksje na temat pracy z 3-latkami. Następnie, między godziną 11-15 uczniowie naszej szkoły integrowali się podczas pikniku zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski z pomocą klasy 1C i p. Agnieszki Foltyn. Były to połączone obchody: Dnia Dziecka i Dnia Języków Obcych.

Zabawa rozpoczęła się od konkursu na potrawy wywodzące się z różnych państw. Uczniowie poszczególnych klas mieli przydzielone różne kraje i nawiązując do ich kultury odpowiednio się przebierali i przygotowywali dania, które następnie prezentowali wszystkim uczniom. Wśród występujących mieliśmy okazję poznać Makłowicza, Greków, Hiszpanów, Rosjan i wiele innych postaci. Jury w 12-osobowym składzie, które tworzyli reprezentanci poszczególnych klas, wytypowali na zwycięzcę tej konkurencji klasę 1E. W dalszej części spotkania odbywały się zabawy festynowe takie jak "taczki" czy bieg w parach ze związanymi nogami. Czas wypelniała nam muzyka i tańce. Nie zabrakło kilkukrotnie przetańczonej belgijki, tańca kowbojskiego, makareny  i występów szkolnych tańcerek oraz piosenkarzy. Swój talent do magicznych sztuczek zaprezentował nam Szymon Walewski z klasy 2b. Ostatecznie nagrodę główną - immunitet zdobyła klasa 2D. Dzięki ładnej pogodzie mogliśmy bez przeszkód urządzić piknik i świętować ten dzień. Gratulujemy wszystkim udziału i zapraszamy za rok.

opracowała: Adrianna Jęczmionka z 1d