2017-04-27

W czwartek 27 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca. Dzięki uczennicom: Łucji Walkowiak z klasy 1b i Adriannie Grausz z klasy 1d mieliśmy okazję obejrzeć dwie zupełnie różne propozycje taneczne – klasyczną i nowoczesną. Na dużej przerwie przed szkołą odbył się także happening, w którym uczestniczyli nauczyciele oraz uczniowie. Wszyscy wspólnie bawili się w różnorodnych rytmach, zapominając na chwilę o szkolnych obowiązkach.

Międzynarodowy Dzień Tańca to święto z ideą. Obchodzony jest 29 kwietnia. Co roku ważny artysta związany z tą sztuką odczytuje przesłanie dla całego tanecznego świata. Inicjatorem święta jest Komitet Tańca ITI (Międzynarodowego Instytutu Teatralnego) pod auspicjami UNESCO. Dzień obchodów wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges'a Noverre'a. W tym roku orędzie przygotowała Trisha Brow.

Więcej na ten temat:

www.youtube.com/watch?v=HR07J07DRD8