2017-03-28

Śladami poznańskich lekarzy.

W lutym tego roku nasza szkoła została zaproszona przez Wielkopolską Izbę Lekarską oraz Stowarzyszenie Kulturalno -Turystyczne „ Viator”do wzięcia udziału w grze miejskiej (link tutaj). «Śladami poznańskich lekarzy» wyruszyła klasa 2D biologiczno-chemiczna. Celem projektu było przybliżenie historii miasta Poznania w towarzystwie historycznych postaci ze świata medycyny. Przez pięć tygodni poszukiwałyśmy miejsc zaznaczonych na mapce, a wskazówki z ulotki doprowadziły do rozszyfrowania recepty. Przy świetnej zabawie na świeżym powietrzu odwiedziłyśmy piękne zakątki Poznania związane ze światem medycyny. Odczytane z recepty hasło: «Primum non nocere» nauczyło nas, że priorytetem każdego lekarza jest nie działać na szkodę pacjenta.

Nagrodą za rozwiązaną zagadkę był kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla klas biologiczno-chemicznych oraz grona pedagogicznego.Gra miejska była dla nas świetną zabawą i zastrzykiem wiedzy medycznej,historycznej, turystycznej.

(opracowały- uczennice 2d)