2017-03-17

W naszej szkole, po raz kolejny, obchodziliśmy St. Patrick's Day, który tradycyjnie przypada 17 marca. W ramach obchodów święta Irlandii chętni uczniowie oraz pracownicy szkoły ubrali się na zielono. Niektórzy nawiązywali strojem do tematyki zielono- irlandzkiej. W konkursie na najlepsze przebranie bezapelacyjnie zwyciężył Michał «leprechaun» z 1E. Można było też skosztować potraw w kolorze zielonym, serwowanych przez sklepik szkolny oraz PoMocowe śniadania (tutaj kulinarnie zachwyciła Julia z 2E). Dzięki gazetce wszyscy mogli zapoznać się z geografią i historią Zielonej Wyspy. Podczas dużej przerwy na korytarzach rozbrzmiewała irlandzka muzyka. Mam nadzieję, że zielone świętowanie na stałe wpisze się w krajobraz naszej szkoły.

Impreza ta została zorganizowana w ramach projektu «Irlandia w szkole», przy współpracy z Fundacją Kultury Irlandzkiej.