2018-06-11

Dnia 5 czerwca 2018 roku odbyła się InFizMania – szkolny dzień przedmiotów ścisłych – informatyki, fizyki i matematyki. W szranki stanęły klasy, podzielone na zespoły: 1A, 1D i 1E oraz 2A, 2D i 2E. Nad przebiegiem zawodów czuwali uczniowie klasy 2F, pod opieką nauczycieli: p. M. Jankowskiej, p. B. Olsztyn, p. L. Typańskiej, p. P. Głowacza i p. T. Szymczaka.

Podczas trwania InFizManii uczestnicy wzięli udział w zawodach w kilku konkurencjach. W ramach popularyzacji matematyki młodzież konkurowała w następujących dyscyplinach: sudoku, domino matematyczne, gry planszowe, modele brył i krzyżówki oraz zagadki matematyczne. Z fizyki uczniowie powalczyli, rozwiązując test z tej dziedziny wiedzy. Ponadto przedstawionych zostało szereg ciekawych doświadczeń naukowych. Z informatyki zespoły klasowe wzięły udział w zawodach w układaniu klawiatury na czas, pisaniu na klawiaturze na czas. Odbył się także «Milioner informatyczny».

W tegorocznej edycji InFizManii tryumfowała klasa 2E. Serdecznie gratulujemy!!! Dziękujemy organizatorom – klasie 2Fi wszystkim nauczycielom, którzy pomogli w przeprowadzeniu tej imprezy.