2017-02-25

Wybór nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego to wydarzenie, które od dłuższego czasu skupiało uwagę większości naszych licealistów. Kilkutygodniowa kampania pozwoliła startującym w wyborach zaprezentować swoje pomysły na działalność SU w Dwunastce. Czekaliśmy jednak na to, co w rywalizacji o funkcję przewodniczącego najciekawsze – na debatę wszystkich czworga kandydatów, która odbyła się we wtorek 21 lutego 2017 r. Po trzech jednakowych pytaniach, które pozwoliły porównać opinie uczestników na zaproponowane tematy, rozpoczęła się dyskusja o tym, co interesowało publiczność. W opinii dotychczasowego przewodniczącego SU – Kevina Malińskiego debata była bardzo konkretna i merytoryczna, choć nie zabrakło w niej także akcentów humorystycznych.

Zaangażowanie wszystkich kandydatów zostało zauważone i docenione. Każdy z nich zdobył wielu zwolenników. Ostatecznie jednak w wyniku wyborów przeprowadzonych 23 lutego 2017 r. nowym przewodniczącym SU został Kamil Jachimski z klasy 1F z poparciem 35% głosujących uczniów. Krzysztof Neldner zdobył 28% głosów, Davide Iacovone – 22%, a Kinga Prais – 15%.

Zwycięzcy gratulujemy i życzymy, aby z powodzeniem realizował się w nowej roli. Liczymy także na dalsze zaangażowanie pozostałych kandydatów w działalność naszego samorządu.