2016-09-16

16 września filmoznawcy z klasy 3B XII LO wzięli udział w odbywającej się w centrum Poznania Filmowej Grze Miejskiej, corocznej imprezie organizowanej przez Filmotekę Szkolną oraz Kino Muza. Nasza grupa została podzielona na dwa niezależne 8-osobowe zespoły. Na śmiałków czekały wymagające niezwykłej odwagi, wiedzy i erudycji filmowe zadania. Trzeba było wykazać się niebywałą znajomością z zakresu historii filmu, kina gatunków, języka ruchomych obrazów, a także wznieść się na wyżyny sztuki aktorskiej i kulinarnej!

W konkursie wzięło udział aż 14 zespołów reprezentujących poznańskie szkoły średnie. Po emocjonującej walce, której dramaturgię porównać można chyba tylko do tej z filmów Hitchcocka, ogłoszono wyniki konkursu. Zespoły złożone z uczniów i uczennic klasy 3B XII LO w Poznaniu znokautowały rywali zajmując kolejno I i III miejsce. Nasi reprezentanci zostali nagrodzeni biletami do kina Muza na wybrane przez siebie seanse oraz filmami na DVD. Ale to dopiero początek – w przyszłym roku planujemy zająć całe podium.