2016-03-16

W ramach kampanii promującej transplantacje Drugie życie. Transplantacja - masz dar uzdrawiania XII LO odwiedził pan Karol Prątnicki, który już od ponad 13 lat żyje z przeszczepionym sercem. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas trzecich oraz klas biologiczno-medycznych. Pan Prątnicki krótko scharakteryzował swój przypadek, opowiedział o przyczynach i przebiegu transplantacji oraz o życiu po przeszczepie. Później odpowiadał na liczne pytania uczniów. Ich liczba i zakres pokazały, że społeczność szkolna była bardzo zainteresowana tematyką spotkania, chciała zdobyć jak najszerszą wiedzę w kwestiach tak istotnych dla każdego człowieka. Spotkanie miało trwać 1 godzinę lekcyjną, ale ze względu na duże zainteresowanie słuchaczy trwało pół godziny dłużej.

Po spotkaniu uczennice zaangażowane w kampanię rozdawały oświadczenia woli oddania po śmierci swoich narządów do przeszczepu.