2017-03-28

Od środy 29.03.2017, przez tydzień, gościliśmy  30-osobową grupę uczniów i nauczycieli z Lycée J-B Le Taillandier Site Michelet w Fougères w Bretanii.

Tematyka spotkania obejmowała kulturę i historię Poznania i Wielkopolski oraz problem migracji. Młodzież, wraz z opiekunami, brała udział w warsztatach językowych i filmowo-fotograficznych, zajęciach sportowych, a także intensywnie zwiedzała Poznań i okolice. Goście zobaczyli Fort 7 i Bramę Poznania, spacerowali po Starówce, wypoczywali nad Rusałką. Na szczęście pogoda dopisała. Wielką atrakcją była wycieczka do Warszawy z Muzeum Polin w programie. Na zakończenie pobytu uczniowie naszej szkoły, razem z rodzicami, przygotowali pożegnalną imprezę z poczęstunkiem i koncertem szkolnego zespołu. Nasi goście odwdzięczyli się kilkoma francuskimi piosenkami oraz tańcem.

Łzy na twarzach podczas pożegnania na lotnisku świadczą o tym, że był to dobry czas dla obu stron. We wrześniu widzimy się ponownie, tym razem w Bretanii.