2015-12-09

Od 1986 roku z inicjatywy ONZ obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To wyraz uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie. W naszej szkole świętowaliśmy w piątek 4 grudnia. Przygotowaliśmy się od miesiąca.

• Zrobiliśmy i sprzedaliśmy pocztówki świąteczne, by wesprzeć budowę szkoły w Nepalu – www.pastwa.eu. Nasz wkład- 275 zł.
  • Poprosiliśmy i dostaliśmy od  naszych rodziców dary na loterię, upiekliśmy ciasta i dochód ze sprzedaży tych darów przeznaczyliśmy na budowę studni, tym samym Wolontariusze  zaangażowali się w projekt „WODA” realizowany w naszej szkole.
  • W piątek od rana sprzedawaliśmy ciasta – najbardziej zaangażowały się klasy 2C i  2D.
  • Również w piątek odbyło się spotkanie z osobami niepełnosprawnymi i ich opiekunami ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Kamyk”. Oto relacja Stanisława Foltyna z 1A: «Odwiedzili nas po to, aby pokazać swoją pracę i zachęcić do podjęcia działania w ich wolontariacie. Jak się dowiedziałem było to już kolejne spotkanie w naszej szkole. Z zainteresowaniem i podziwem dla ludzi, którzy poświęcają swój czas by pomagać innym, obejrzeliśmy prezentację, która przybliżyła nam, czym zajmują się nasi goście. Widzieliśmy zdjęcia z różnych wydarzeń wolontariatu. Spotkanie zakończyło się pięknym koncertem w wykonaniu osób niepełnosprawnych i uczniów naszej szkoły. Otrzymaliśmy instrumenty i wszyscy mogliśmy śpiewać i bawić się razem z nimi. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tym spotkaniu. Teraz wiem, że praca wolontariusza to nie zabawa, ale ciężka i wymagająca poświęceń praca. Jestem pełen podziwu dla osób zaangażowanych we formy wolontariatu i zachęcam wszystkich, aby pomagali osobom w potrzebie.»
  • Następnie członkowie zespołu 12 VOLT, czyli uczniowie z klas 1E i 2E wraz z profesorem Jackiem  Żywiczką, grali, naprawdę ostro, dla wszystkich
  • Zebraliśmy też 9,4 kg groszy w projekcie Góra grosza (kwota 128 zł).
  • 8 grudnia 2015 r. Wydziałowe Centrum Wolontariatu „Volontario” działające na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprosiło uczniów i opiekunów na Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 2015 i III Targi Wolontaryjne Rozwiń Skrzydła Wolontariatu. Wzięliśmy udział w warsztatach rozwojowych, w seminarium, a na targach poznaliśmy różnych beneficjentów naszej pomocy.
  • 24 grudnia 27 Wolontariuszy z Dwunastki będzie służyć bezdomnym i biednym mieszkańcom Poznania podczas wigilii Caritas..

Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, daje ogromną satysfakcję i radość.