2016-06-06

Trening Skutecznego Rodzica, bezpłatny kurs współfinansowany przez Fundację “Wychowanie bez porażek” i Prezydenta Miasta Poznania, odbył się w dniach 3 - 5 czerwca 2016 r. na terenie XII LO.

18 uczestników w dwóch grupach warsztatowych zgłębiało temat komunikacji. Na początek przyjrzeli się typowym sytuacjom z życia wziętym i na własnej skórze sprawdzili, czy obrane przez nich strategie pomagają w pracy z innymi. Potem poznali, czym jest i kiedy stosujemy "aktywne słuchanie", "komunikaty typu ja" oraz tajemniczą "metodę III". Było zabawnie, pracowicie, a czasem wzruszająco.

Dzięki szkoleniu Rodzice dowiedzieli się, jak:

• odnaleźć złoty środek pomiędzy autorytarnym a bezstresowym wychowaniem,
  • sprawić, aby dziecko Cię słuchało,
  • okiełznać krnąbrnego malucha i zbuntowanego nastolatka,
  • unikać destrukcyjnych konfliktów,
  • być bardziej efektywnym i szczęśliwych rodzicem,
  • zaspokoić potrzeby dziecka bez rezygnowania z własnych,
  • przełamać stereotypy i zbudować relację nowej jakości.

Trening Skutecznego Rodzica, opracowany w 1962 r. przez amerykańskiego psychologa dr. Thomasa Gordona, znany jest obecnie na świecie w ponad 50 krajach. W Polsce rozpowszechniany jest od 2006 r. przez Polskie Centrum Edukacji Gordona. Więcej na:  www.gordon.edu.pl oraz http://gordon.edu.pl/trening_skutecznego_rodzica

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w 4 długich dniach szkolenia. Podziękowania kierujemy również do Violetty i Piotra Kruczowskich, którzy byli naszymi trenerami.