Program Dnia Patronki   Konkurs wiedzy   Ouiz online

Dzień Patronki

Program tegorocznego Dnia Patronki (11 grudnia 2015 r.) obejmował:

• złożenie kwiatów od tablicą Patronki,
  • uroczyste ślubowanie na sztandar uczniów klas 1,
  • dwuetapowy konkurs wiedzy o MSC (więcej),
  • realizację I etapu projektu edukacyjnego Woda (więcej).

Konkurs wiedzy o Patronce XII LO

Zależało nam na tym, by pierwszoklasiści przed złożeniem ślubowania wykazali się znajomością życia i działalności naukowej wielkiej polskiej badaczki. Najpierw odbył się quiz online. Codziennie przez 10 dni na stronie internetowej szkoły ukazywało się w specjalnej aplikacji  pytanie konkursowe. Wygrywali ci, którzy posiedli umiejętność czytania poleceń ze zrozumieniem i wyszukiwania informacji w Sieci. Klasa, której reprezentant najszybciej udzielił prawidłowej odpowiedzi, premiowana była 10 pkt, druga w kolejności - 5 pkt. (regulamin).

11 grudnia podczas Dnia Patronki odbył się finał konkursu. Startowały trzyosobowe zespoły klasowe. Do rozgrywek przystępowały z punktami zdobytymi w quizie online. Oto wyniki:

I miejsce - kl. 1D - 213 pkt (93 pkt w konkursie internetowym + 120 pkt  w finale)  Klasę reprezentowali: Olga Askutja, Przemysław Baranowski i Jakub Grzesiak. Brawo!

II miejsce - kl. 1B - 180 pkt (wszystkie punkty zdobyte w finale)

III miejsce - kl. 1C - 175 pkt (25 pkt w konkursie internetowym + 150 pkt w finale)

IV miejsce - kl. 1E - 105 pkt (45 pkt + 60 pkt)

V miejsce - kl. 1A - 60 pkt (wszystkie punkty zdobyte w finale).

Wszystkim dziękujemy za udział, a najlepszym gratulujemy.

Quiz online

Przydatne linki do materiałów dotyczących życia i pracy badawczej Patronki znajdziecie na naszej podstronie Ciekawostki na temat Marii Skłodowskiej-Curie. Szczególnie polecamy aplikację Wirtualna Skłodowska.

Quiz o M. Skłodowskiej-Curie - pyt. 10

Sprawdź swoją wiedzę na temat życia i działalności Marii Skłodowskiej-Curie. Do odpowiedzi zapraszamy dowolnego przedstawiciela klasy. 10 pkt otrzymuje klasa, która pierwsza odpowie prawidłowo na pytanie, 5 pkt - klasa druga w kolejności. Pytanie pojawi się w dni robocze o 10.55. Będzie dostępne przez 24 godziny.

Kto (podaj imię, nazwisko i uprawianą dyscyplinę naukową) powiedział o Marii Skłodowskiej-Curie: „Pani Curie jest – z wszystkich ludzi na świecie – jedynym nie zepsutym przez sławę człowiekiem.”

Podaj klasę, którą reprezentujesz.

1A

1C

1D

1E

Uwaga!

Dziękujemy za udział w quizie.Dziękujemy za udział w quizie.

Wyniki quizu i prawidłowe odpowiedzi

odpowiedź 1A 1B 1C 1D 1E
pyt. 1 ojciec brak brak 10 10 brak
zad. na weekend MEM       8