2015-11-28
Warsztaty

W naszej szkole dwukrotnie odbyły się bezpłatne warsztaty szkoleniowe w TrickBoardzie. To nowy i bardzo atrakcyjny oraz wszechstronny rodzaj aktywności fizycznej, cieszący się coraz większą popularnością wśród młodzieży. Udział wzięło łącznie ponad 70 osób. Zajęcia odbyły się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Przeprowadzili je, na zaproszenie nauczycielki wychowania fizycznego p. Anny Gajewskiej, profesjonalni instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem: Artur Rajewski - instruktor snowboardu, trener Kadry Wielkopolski, członek Kadry Narodowej i Mistrz Polski w Snowboardzie w jednej osobie wraz z instruktorami snowboardu Mariuszem Dalczewskim i Szymonem Szymkowiakiem. Pragniemy serdecznie podziękować sponsorom.

Więcej o TrickBoardzie oraz o firmie i sprzęcie możemy dowiedzieć się na stronach wyjazdowi.pl oraz boarders.pl. Zachęcamy zwłaszcza do dalszego podnoszenia swoich umiejętności, w czym mogą pomóc zamieszczone tam filmiki instruktażowe.

Rozgrywki szkolne

W dniu 16.11.2015 odbył się szkolny finał rozgrywek. Oto zwycięzcy:

• I miejsce - Wojciech Łęcki (2E),
  • II miejsce - Marceli Jerzyński (2E),
  • III miejsce - Wojciech Andrzejewski (1D),
  • IV miejsce - Julia Kubis (1A),
  • V miejsce - Maksymilian Dzieciątkowski (2E).

Gratulujemy i mamy nadzieję, że wygrane zestawy do TrickBoardu będą im wspaniale służyć do bycia aktywnym i wszechstronnie sprawnym. Specjalne gratulacje należą się jedynej dziewczynie biorącej udział w finale - pierwszoklasistce Julii Kubis.

Liczny udział młodzieży w warsztatach i rozgrywkach finałowych świadczy o atrakcyjności imprezy, z której pozytywne wspomnienia zapewne na długo pozostaną w pamięci. Nawet nowicjusze w dziedzinie TrickBoardu bardzo dużo się nauczyli. Dla wielu osób była to okazja, by przekonać się, że "nie taki diabeł straszny"jak go malują" i pokonać początkowe opory. Poczucie bezpieczeństwa i fachowy instruktaż odegrały tu znaczącą rolę. Oby więcej tak profesjonalnych imprez mogło się odbywać w naszej szkole.

Wielki finał międzyszkolny, czyli Wielka bitwa na «Tricki»

27.11.2015 r. odbył się w naszej szkole międzyszkolny finał Wielkiej Bitwy na Triki w TrickBoardzie. Udział wzięło 6 szkół - ponad 30 zawodników. Miejsc medalowych nie zdobyliśmy, ale i tak warto było uczestniczyć w tej imprezie - ze względu na sportowe emocje, wspaniałą atmosferę, poczucie integracji. Identyfikacja ze szkołą nie przeszkodziła nam w serdecznym dopingowaniu zwycięzców - uczniów: Gimnazjum Sportowego w Puszczykowie, I LO z Poznania oraz poznańskiego VIII LO.

Na trybunach zasiadło ok. 300 osób. W konkursie na najlepszych kibiców liczyły się hasła, transparenty, zawołania, specjalne przebrania. I miejsce przyznano wychowawczyni klasy 2D p. Małgorzacie Jankowskiej i uczniowi tej klasy Jakubowi Rostkowi. Serdecznie gratulujemy.

Za rok druga edycja rozgrywek. Trwałą pamiątką są zdobyte w całych rozgrywkach deski trickBoardowe - będzie na czym trenować.