2016-05-31

Sukces Sylwii

Sylwia Frąckowiak, uczennica klasy 2B, otrzymała wyróżnienie za film pt. Bądźmy dobrzy, jeśli potrafimy (zob. film na YouTube) w konkursie filmowym, który odbył się w ramach II Międzynarodowego Festiwalu COR AD COR FILM FESTIVAL Wielkie brawa dla Laureatki!

Młodzi filmowcy mieli za zadanie zinterpretować hasło: „Bądźcie dobrzy, jeśli potraficie” w formie filmu krótkometrażowego (od 3 do 7 minut). COR AD COR to międzynarodowy konkurs dla  amatorskich twórców filmowych w wieku od 14 do 19 lat. Więcej informacji na stronie festiwalu. Sylwia otrzymała dyplom, torbę festiwalową oraz dwa filmy: Czas niedokończony. Wiersze księdza Jana Twardowskiego oraz Niewinni czarodzieje.

Więcej zdjęć na stronie wydarzenia na FB

Sukces klasy 2B

Klasa 2B zajęła II miejsce w II Międzyszkolnym Turnieju Klas Filmoznawczych zorganizowanym przez Katedrę Filmu, Telewizji i Nowych Mediów UAM. Do zwycięstwa zabrakło zaledwie dwóch punktów!

Uczniowie bardzo sumiennie się do tego konkursu przygotowywali, a w decydującym  momencie byli w stanie zapanować nad stresem, wygłaszając z pamięci ciekawe referaty i analizy filmoznawcze. Bardzo dobrze odpowiadali także na pytania podczas quizu, a film, który nakręcili i zaprezentowali, również spodobał się jurorom.

W dowód uznania otrzymali dyplom oraz trzy nagrody książkowe: Teoria filmu: Wprowadzenie poprzez zmysły, Pollywood. Jak stworzyliśmy Hollywood oraz Świetliste słowa. Aforyzmy, myśli, powiedzonka o filmie i telewizji.

Gratulujemy i cieszymy się, że sukcesy klasy filmoznawczej stały się już tradycją.