2015-10-14
Z ostatniej chwili: Niestety nie zdobyliśmy nagrody i księgozbiór biblioteki się nie powiększy. Rywalizowaliśmy z 1200 szkołami i było to ciekawe dośwaidczenie. Wszystkim zaangażowanym w realizację zadań konkursowych dziękujemy. Tutaj można zobaczyć wyróżnione filmy.

XII LO wzięło udział w konkursie MEN Książki naszych marzeń. Stawką było 50 nowych pozycji książkowych dla biblioteki szkolnej.

Warunki konkursu, którego hasło przewodnie brzmiało Nakręć się na czytanie, obejmowały:

• stworzenie listy książek, o przeczytaniu których marzą uczniowie Dwunastki,
  • nagranie krótkiego filmu (do 60 sekund), który przekona organizatorów konkursu, że to właśnie biblioteka Dwunastka powinna wzbogacić się o książki z listy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wypełnili ankietę online Zaproponuj książkę, która - Twoim zdaniem - powinna znaleźć się w bibliotece szkolnej. Część propozycji musiała zostać odrzucona, lista nie mogła przekraczać 50 pozycji. Na pierwszym miejscu znalazły się powieści Andrzeja Sapkowskiego, ale popularnością cieszy się też Olga Tokarczuk i Zygmunt Miłoszewski. Są też Igrzyska śmierci, Złodziejka książek, świeżo zekranizowany Marsjanin. Cieszy obecność poezji — antologia «niepoważnych» utworów angielskich i amerykańskich w tłumaczeniu S. Barańczaka. Zobacz listę.

Film All you ned is book nakręcili uczniowie 2B pod kierunkiem i w reżyserii p. Piotra Pomostowskiego. Zobacz na YouTube.