2015-09-14

Z inicjatywy p. Iwony Wesołowskiej włączyliśmy się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Drugiego Śniadania. To element kampanii informacyjno-edukacyjnej, którą warto śledzić, ponieważ promuje zdrowy styl życia. Więcej informacji na stronie www.jemdrugiesniadanie.pl oraz na FB - https://www.facebook.com/SniadaniowaKlasa.

Pamiętaj!

• Drugie śniadanie to zastrzyk energii dla Twojego organizmu. Twój mózg będzie Ci wdzięczny!
  • Dobierz składniki drugiego śniadania zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania.

W poniedziałek 14 września 2015 r. na dużej przerwie zaaranżowaliśmy własną wersję śniadania na trawie. W przyszkolnym ogrodzie, skąpanym w słońcu, nauczyciele i uczniowie przy dźwiękach MOON RIVER z filmu Śniadanie u Tiffany'ego zasiedli do wspólnego posiłku. Było kolorowo i smacznie. Prawdziwa uczta, nie tylko dla żołądka. A pogoda udowodniła, że ciągle mamy lato.

Temat śniadania odnosi się nie tylko do kulinariów, odnależlliśmy go też w filmie, muzyce, malarstwie, literaturze i publicystyce.