2015-04-24

24 kwietnia 2015 roku pożegnaliśmy naszych trzecioklasistów. Uroczystość odbyła się po południu, a oprócz rodziców maturzystów gościliśmy także nauczycieli z Ukrainy. Całe wydarzenie prowadzone było przez uczniów z klasy 2B, którzy świetnie wywiązali się ze swojego zadania, wprowadzając nas w klimat powagi i patosu. Wysłuchaliśmy wzruszającego przemówienia p. Dyrektor, a także naszych kolegów - Marty i Jakuba. Pani Dyrektor wręczyła świadectwo z biało-czerwonym paskiem i nagrody książkowe dla wyróżniających się uczniów. Najlepszym z najlepszych okazał się Szymon Warkocz z klasy 3A. Całość zwieńczył występ Karoliny z klasy 3B, która brawurowo zaśpiewała piosenkę w języku koreańskim, oraz fragment przedpremierowego spektaklu Maszyna do liczenia w wykonaniu aktorów szkolnego teatru. Dało się odczuć wzruszenie i smutek, że coś się kończy i że kogoś trzeba pożegnać.

przemówienie p. Dyrektor przemówienie przedstawicielki RR słowa pożegnania
najlepszy z najlepszych nagrody sportowe kwiaty
goście z Ukrainy już abiturienci już abiturienci
część artystyczna

Trzecioklasiści stali się abiturientami. Przed nimi wielkie wyzwanie - matura.