2015-06-03

Wprowadziliśmy do kalendarza imprez szkolnych (mam nadzieję, że na stałe) Dzień Ludzi z Pasją. Ludzi, którzy aktywnie spędzają wolny czas, mają ciekawe zainteresowania i chętnie opowiadają o swoim hobby.

Od poniedziałku na I piętrze prezentowana jest wystawa rysunków i zdjęć naszych uczniów. Wzbudza duże zainteresowanie.

W środę 3 czerwca 10 odważnych uczniów stanęło przed ponad 100-osobową publicznością. Mieliśmy okazję podziwiać tańczących - Lidkę z 1B (zumba), Staszka z 2E (hip-hop), Izę z 2A z zespołem Wiwaty (taniec ludowy), Oliwię z 2A z zespołem Jamajka Team (taniec nowoczesny). Wzruszyliśmy się, bo Mateusz tak pięknie recytował wiersz Wojciecha Młynarskiego. Prezentacje o harcerstwie, ratownictwie, a  nawet o roślinach były profesjonalnie  przygotowane przez Jakuba i Adama z 2E, Kamila z 1A i Macieja z 1C. Marta z 2D przedstawiła, co to są  rekonstrukcje  historyczne, a Krystian z 2E pokazał modele kolejowe. Dziękuję wszystkim przygotowanym Pasjonatom. Publiczność żywo reagowała. Nagradzała występujących gromkimi brawami. Już są tacy, którzy  zapragnęli wystąpić w następnym Dniu Ludzi z Pasją. Czekam na zgłoszenia.

Kolejnym punktem programu były dwugodzinne spotkania z Gośćmi. Działo się u nas, że ho ho. Przewodnicząca RR p. Agnieszka Borowska  przyszła z psami, inna  mama zaprosiła podróżnika Macieja Pastwę,  byli podróżnicy, prezenter z radia ESKA, przedsiębiorca, lotnik, wojskowy i  beneficjenci stypendiów dla ludzi z pasją. To, z jakim zaciekawieniem wszyscy słuchali Gości-Pasjonatów, przejdzie do historii :) Wielu uczniów wychodziło z sal z wypiekami na twarzy, z planami podróży,  nowymi pomysłami spędzania czasu. Na koniec szkolni pasjonaci piłki nożnej zagrali mecz towarzyski z uczniami Gimnazjum nr 20. Goście wygrali 9:8.

Mam nadzieję, że za kilka lat zaproszę dzisiejszych uczniów jako Absolwentów z Pasją na spotkanie z młodszymi kolegami.

Małgorzata Narożna-Szmania pedagog

Zachęcam , żeby nasi uczniowie zajrzeli i aplikowali o stypendia ze stron:  http://www.fundusz-talenty.pl/ do 30 czerwca lub później  www.pasjopolis.pl

recytacja wierszy występ zespołu Wiwaty hobby — modelarstwo
fajnie być harcerzem rekonstrukcje historyczne Jamajka Team