2015-04-09

W Dniu Przedsiębiorczości (9 kwietnia 2015):

• uczniowie klas I A, C, D uczestniczyli  w spotkaniu nt. Zasady funkcjonowania współczesnego przedsiębiorstwa na przykładzie spółek KOMPUTRONIK SA. i VOL sp.z o.o. Zajęcia poprowadził p. prezes Jacek Piotrowski,
  • klasy I A, C, E brały udział w grze miejskiej w ramach projektu Chcę być przedsiębiorczy – podstawy przedsiębiorczości w szkołach ponadgimnazjalnych. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Udział w grze, która przygotowała klasa 1A w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości,  umożliwił uczniom zapoznanie się z procedurami uruchamiania działalności gospodarczej w Polsce. Uczestnicy gry, podzieleni na kilkuosobowe zespoły, przejść od startu do mety przez 6 stanowisk: Urząd Miasta – wydział działalności gospodarczej, GUS + Urząd skarbowy, ZUS, Bank, Hurtownia, Księgowość.

Organizatorem imprezy był nauczyciel podstaw przedsiębiorczości p. R. Gmerek.

gra miejska