2015-03-20

W piątek 20 marca 2015 r. klasa 2C pod opieką p. Krzysztofa Sobańskiego uczestniczyła w spotkaniu z Zastępcą Rzecznika Dyscyplinarnego dla okręgu Sądu Okręgowego w Poznaniu p. Agatą Adamczewską. Pani sędzia wygłosiła ciekawy wykład na temat władzy sądowniczej w Polsce i  podstaw powszechnie obowiązującego prawa. Odwołując się do swego wieloletniego doświadczenia, z wielką swadą przybliżyła specyfikę pracy sędziego oraz wskazała na zagrożenia oraz konsekwencje, jakie może ponieść młodzież wchodząc w konflikt z prawem.

Na koniec udzieliła wyczerpujących odpowiedzi na pytania zadawane przez uczniów. Społeczność naszej szkoły wyraża szczerą wdzięczność pracownikom Sądu Okręgowego, a przede wszystkim Pani Rzecznik Agacie Adamczewskiej, za organizację spotkania, poświęcony nam czas  i wspaniałą pogadankę.