2014-11-27

W środę 26 listopada br. uczniowie klasy 2C pod opieką p. Krzysztofa Sobańskiego przypatrywali się rozprawie, jaka miała miejsce w Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Postępowanie dotyczyło sprawy karnej. Na ławie oskarżonych zasiadło dwóch mężczyzn, którym zarzucono sprowadzanie i handel narkotykami. Uczniowie mieli doskonałą okazję zapoznać się z prawdziwym przebiegiem procesu sądowego i rolą jaką odgrywają jego uczestnicy. Wcześniej, bo 13 listopada w rozprawie sadowej – również w Sądzie Okręgowym w Poznaniu – brała udział klasa 1C. Ta „lekcja prawdziwego życia” była okazją nie tylko do przyswojenia wiedzy z zakresu podstaw prawa, lecz przede wszystkim przestrogą przed podejmowaniem ryzykownych i nielegalnych działań.