2014-10-21

W finałowym etapie Licealiady w piłce nożnej uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce! Dodatkowo Kosma Zalewski został uznany za najlepszego bramkarza turnieju!

W ostatniej rundzie turnieju brały udział 4 najlepsze zespoły rozgrywek. Nasza drużyna nie przegrała żadnego spotkania, zremisowała dwa mecze i wygrała jeden, zdobywając 5 punktów. Lepsi od nas (choć w bezpośrednim pojedynku był remis) okazali się uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego, którzy zdobyli 7 punktów.  Trzeba jednak pamiętać, że to regularnie trenująca i grająca razem drużyna. Za nami uplasowała się reprezentacja Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych, a czwarte miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2.

Rok temu w tych samych rozgrywkach piłkarze Dwunastki zajęli 4. miejsce. Tegoroczna walka o finał okazała się bardzo ciężka, w kwalifikacjach trzeba było wyeliminować drużynę Warty Poznań, której zawodnicy są uczniami Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 1. Przed rokiem właśnie z nimi stoczyliśmy walkę o brązowy medal.

Piłkarze trenowali i przygotowywali się do zawodów pod kierunkiem p. Przemysława Szemraja. Zacytujmy go:

Chłopacy! Ogromne podziękowania za serce włożone w grę i pełne zaangażowanie! Wielkie słowa uznania i gratulacje!

wicemistrzowska drużyna walka była zacięta