2014-09-26

XII LO było partnerem konferencji dla nauczycieli historii oraz przedmiotów pokrewnych Jak uczyć o wojnie? II wojna światowa w nowoczesnej edukacji, zorganizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu. Na terenie szkoły odbyła się lekcja pokazowa  z udziałem klasy 2c na temat: Czy to ta sama wojna? II wojna światowa w Europie oraz warsztaty w zakresie tworzenia materiałów edukacyjnych.

Atrakcyjna dla uczniów formuła lekcji to szansa na zwiększenie efektywności nauczania o wydarzeniach, które przewartościowały systemy wartości i tak istotnie zmieniły oblicze Ziemi, że pamięć o nich nie powinna zaginąć. Z zainteresowaniem nauczycieli spotkała się propozycja, by dotrzeć do uczniów z tą trudną tematyką poprzez uruchomienie w nich emocji, które sprzyjają zapamiętywaniu i refleksji.

W odczuciu uczestników, konferencja spełniła swoje zadanie, stanowiąc platformę do owocnej wymiany doświadczeń. Dziękujemy za wizytę w naszej szkole.

powitanie lekcja pokazowa praca w grupach

Warto wiedzieć więcej

Więcej informacji i zdjęć można znaleźć na stronie poznańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej - tutaj.