2017-04-29

Finis coronat opus. / Koniec wieńczy dzieło. 28 kwietnia 2017 r. trzecioklasiści w obecności Grona Pedagogicznego i Rodziców pożegnali się ze szkołą. Wysłuchaliśmy wzruszającego przemówienia p. Dyrektor, głos zabrała również przewodnicząca RR p. Agnieszka Borowska i reprezentanci społeczności uczniowskiej. Pani Dyrektor wręczyła świadectwa z biało-czerwonym paskiem i nagrody książkowe. Nagrodzono też tych uczniów, którzy nie opuścili ani jednego dnia szkolnej nauki. Kolejnym punktem programu było przekazanie sztandaru szkoły, którym od tej chwili będą się opiekować uczniowie z przyszłorocznej klasy 3C. Uroczystość zakończył fragment spektaklu «Dwunastu gniewnych ludzi» w wykonaniu aktorów z klasy 2B, po czym wszyscy udali się na ostatnie spotkania z wychowawcami. Dało się odczuć wzruszenie i smutek, że coś się kończy i trzeba się rozstać.

Jeszcze wczoraj uczniowie, od dziś są abiturientami. Przed nimi wielkie wyzwanie - matura. Trzymamy kciuki.