2017-01-09

Jak rozpocząć karnawał? Trwające kilka tygodni przygotowania i akcja promocyjna prowadzona przez samorząd uczniowski z klasą 2C na czele nie pozostawiły wątpliwości, że najlepszym rozwiązaniem będzie udział w charytatywnym balu przebierańców — Balu z Marią. Po cieszącej się dużym zainteresowaniem sprzedaży biletów wieczorem 5 stycznia 2017 roku w naszej szkole zaroiło się od oryginalnych stworzeń. Cóż zdoła zastąpić widok Heidi tańczącej z Harry’m Potterem? Czy może być coś bardziej egzotycznego niż wybór Jacka Sparrow’a na królową balu? Gości bawiących się wśród fantazyjnie przebranych i pomysłowo ucharakteryzowanych postaci zdziwić mogło jedynie to, jak szybko zabawa dobiegła końca, a z głośników wybrzmiała ostatnia piosenka tego wieczoru. Czekamy na kolejną uczniowską inicjatywę, która znów zgromadzi w naszej szkole tak wielu pozytywnie nastawionych i potrafiących dobrze się razem bawić ludzi.

Pieniędzmi uzyskanymi ze sprzedaży biletów wsparliśmy dzieci z Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej. Udało nam się połączyć szampańską zabawę ze szczytnym celem!