2014-06-17

Premiera autorskiego spektaklu Album odbyła się 17 czerwca br. w sali teatralnej szkoły. Zbyt małej, by pomieścić wszystkich chętnych widzów - rodziców, nauczycieli, uczniów. Oj, przydałoby się nam większe pomieszczenie z prawdziwa sceną! Przedstawienie stanowiło ukoronowanie pracy twórczej klasy 2B w 2. półroczu. Pozbawiony tekstu spektakl wymagał od młodych artystów prawdziwego kunsztu - gry mimiką, gestem, ruchem. Pełna sala, ogromne emocje, zachwyt i uznanie publiczności stanowiły najlepszą nagrodę.

Obejrzeliśmy żywe obrazy z najnowszej historii Polaków (lata trzydzieste, wojna i okupacja hitlerowska, okres komuny, czasy współczesne). Dla jednych retrospekcja, dla innych ciekawa lekcja historii.

Aktorzy - grupa teatralna klasy 2B

opieka artystyczna - p. Katarzyna Węglicka