Dla kogo    Rozszerzenia    Uzupełniające
   Języki obce    Lekcje inaczej

Dlaczego warto wybrać tę klasę?

• Celem edukacji w tej klasie jest przygotowanie do studiów na następujących kierunkach (wybrane propozycje):
    • UAM: akustyka, astronomia, biofizyka, fizyka, fizyka medyczna, reżyseria dźwięku, matematyka, informatyka, nauczanie matematyki i informatyki,
    • Politechnika: architektura, budownictwo, inżynieria materiałowa, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, zarządzanie i inżynieria produkcji, elektronika i telekomunikacja, automatyka i robotyka, elektrotechnika, energetyka, matematyka, edukacja techniczno-informatyczna, fizyka techniczna, inżynieria bezpieczeństwa, inżynieria zarządzania, logistyka,
    • Uniwersytet Ekonomiczny Poznań: ekonomia, finanse i rachunkowość, gospodarka turystyczna, międzynarodowe stosunki gospodarcze, informatyka i ekonometria, towaroznawstwo, zarządzanie i inżynieria produkcji, finanse i rachunkowość biznesu, gospodarka przestrzenna, zarządzanie.
  • Nauka w tej klasie uczy systematyczności, planowania, starannego wykonania i analizy własnych działań.
  • Uczniowie uczestniczą w wykładach otwartych organizowanych przez uczelnie wyższe, zwiedzaniu laboratoriów naukowych, wycieczkach edukacyjnych, promocji nowych technologii informatycznych.
  • Angażują się w projekty unijne przeznaczone dla uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi.
  • Biorą udział w Infizmanii – szkolnym Dniu Matematyki, Fizyki i Informatyki.

„Matematyka jest tym, czym zajmują się ludzie kompetentni.” (David Hilbert)

• Jeżeli wierzysz, że każdy problem, każde zadanie można rozwiązać, jeżeli interesujesz się światem liczb i pojęć matematycznych, to klasa z poszerzonym programem matematyki jest jak właśnie dla Ciebie.
  • To tu zyskasz niezbędne teoretyczne podstawy z matematyki, dowiesz się, czym jest słynny rachunek różniczkowy funkcji, geometria analityczna oraz szereg geometryczny, ale przede wszystkim nauczysz się twórczo i logicznie myśleć.

fizyka

• Podczas zajęć wykorzystywane są nowoczesne środki dydaktyczne, m. in. SONDA (Skomputeryzowane Oprzyrządowanie Nowoczesnego Dydaktyka) umożliwiające przeprowadzenie eksperymentów fizycznych oraz ich komputerową analizę.
  • Korzystamy z edukacyjnych gier wideo oraz filmów interaktywnych i edukacyjnej platformy e-learningowej, która pozwala uczniom wzbogacać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności podczas pracy w domu.
  • Wykorzystujemy także tradycyjne zestawy doświadczalne do eksperymentów pokazowych oraz grupowych.
  • W szkole prowadzone są fakultety z fizyki dla maturzystów oraz zajęcia dla uczniów z trudnościami edukacyjnymi.
  • Uczymy planowania, wykonania i analizy eksperymentu fizycznego oraz sporządzania protokołów z doświadczeń.
  • W ramach zajęć poza szkołą uczniowie uczestniczą w wykładach otwartych organizowanych przez UAM oraz UT, zwiedzaniu laboratoriów naukowych UAM oraz UT, wycieczkach edukacyjnych do planetarium, obserwatorium astronomicznego.
  • Bierzemy udział w dostępnych projektach unijnych np. ,,Fizyka jest ciekawa”, ,,Wirtualna fizyka – wiedza prawdziwa”, konkursach fizycznych.

Przedmioty uzupełniające i dodatkowe

projektowanie aplikacji internetowych

• Przedmiot realizowany jest w oparciu o autorski program: Projektowanie aplikacji internetowych.
  • Umożliwia zdobycie podstawowych i zaawansowanych wiadomości oraz umiejętności dotyczące tworzenia stron WWW oraz pokazuje najnowsze trendy w tej dziedzinie.
  • Pokazuje, jak posługiwać się narzędziami niezbędnymi do tworzenia stron internetowych.
  • Rozwija kreatywność ucznia poprzez samodzielne projektowanie witryny od strony organizacyjnej i graficznej w zależności od jej przeznaczenia oraz dostosowanie funkcjonalności strony do potrzeb odbiorcy.
  • Rozwija umiejętność mądrego i zgodnego z prawem korzystania ze źródeł dostępnych w Internecie, ich właściwej selekcji i umiejętnego zastosowania w swoim projekcie

język niemiecki / rosyjski (do wyboru):

język rosyjski (od podstaw)

• O języku rosyjskim mówi się: „ Jest to język przeszłości i język przyszłości”, pod względem popularności zajmuje on jedno z czołowych miejsc na świecie.
  • Dziś ma rangę języka międzynarodowego i posługuje się nim około 300 milionów ludzi.
  • W całej Azji Środkowej, Mongolii, na Ukrainie i Białorusi bez większych trudności porozumiemy się w tym języku. Również wielu mieszkańców Chin posługuje się nim w stopniu komunikatywnym.
  • Władanie nim w znacznym stopniu ułatwia poruszanie się po rynku pracy. Jest wzbogaceniem naszego CV.
  • Język rosyjski jest najbardziej melodyjnym językiem na świecie.
  • Warto nauczyć się go choćby po to, by być dumnym z opanowania języka Tołstoja, Puszkina, Dostojewskiego i wielu innych znanych pisarzy rosyjskich.
  • Stał się on językiem nie tylko potrzebnym, ale i modnym, dlatego młodzi ludzie coraz częściej rozpoczynają jego naukę.

Lekcje inaczej

Na lekcjach i po lekcjach w klasie politechnicznej - rok szkolny 2017/18: