2017-03-28

We wtorek 28 marca 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z osobami działającymi w fundacji Dar Szpiku, założonej przez Annę Wirską, która szukając dawcy szpiku dla siebie, rozpoczęła akcję informacyjną i promującą znalezienie genetycznego bliźniaka dla osób chorych na nowotwory krwi. W czasie spotkania uczniowie klas drugich i trzecich zostali poinformowani o sposobach pobierania szpiku, wysłuchali historii życia osoby, która dzięki swojemu dawcy cieszy się życiem i aktywnie uprawia sport. Przy okazji promowano wśród młodzieży honorowe krwiodawstwo oraz ideę pobrania tkanek i narządów od osób zmarłych. Uczestnicy spotkania wychodzili bardzo poruszeni i zadowoleni, że uczestniczyli w takim wydarzeniu.